O pořadu

Top Gear (BBC 2017) – 24. řada

Nová řada pořadu prodělala několik základních změn, jak ve svém formátu, tak i v obsazení moderátorů. Z minulé série zůstal jako moderátor pouze Matt LeBlanc a k němu se přidali Chris Harris a Rory Reid, kteří dříve uváděli Extra Gear.

Extra Gear

Extra Gear ve své druhé sezóně obměnil také moderátora, stal se jím komik George Lewis.

 

Top Gear (BBC 2016) – 23. řada

top gearDne 29. května 2016 byl tento slavný pořad restartován v podobě 23. série. Po „nuceném“ odchodu Jeremyho Clarksona a zbytku původního týmu, byl představen nový tým v podobě: Chris Evans, Matt LeBlanc, Sabine Schmitz, Chris Harris, Rory ReidEddie Jordan + Stig.

Hlavní moderátorskou dvojici tvoří Chris Evans a Matt LeBlanc, zbytek týmu se náhodně objevuje v jednotlivých reportážích. Změnou prošel i segment hostů. Je delší a vždy jsou pozváni dva hosté, kteří mezi sebou soutěží. Hosté se již neprojíždí v autě za rozumnou cenu, ale v rally speciálu na upravené trati, která nově obsahuje i terénní prvky.

Extra Gear

extragearExtra Gear je doplňkový pořad k Top Gearu. Je vždy vysílán po aktuální epizodě Top Gearu, ale pouze online.

Pořad moderují Rory Reid a Chris Harris. Vždy částečně navazuje na aktuální epizodu Top Gearu a přidává záběry ze zákulisí či další podrobnosti k odvysílaným reportážím. I zde je segment hosta a vlastní reportáže. Jelikož se jedná o doplňkový pořad, má stopáž pouze cca 20 minut.