KONEC Jenifer

Aktualizace (25.3.2015)

Dnes bylo vydáno oficiální prohlášení [4] přímo generálním ředitelem BBC Sirem Tony Hallem:

S velkou nelibostí, jsem byl dnes nucen oznámit Jeremymu, že jeho smlouva s BBC nebude prodloužena. Nebylo to lehké rozhodování. Velice podrobně jsem zvážil všechny fakta a osobně jsem se setkal s oběma účastníky incidentu.

Jsem velice vděčný Kenu MacQuarrie za provedení podrobného vyšetření celého incidentu. Vzhledem k velkému zájmu veřejnosti na tomto vyšetřování, jsem se rozhodl publikovat výsledky jeho vyšetřování veřejně. Doufám, že zveřejnění pomůže k lepšímu pochopení pozadí celého incidentu širokou veřejností.

1) Síla BBC leží v diverzitě této organizace. Potřebujeme rozdílné názory a hlasy, které je šíří. Nicméně ne za každou cenu. Společným znakem celé BBC je, že máme společné standardy a vzájemný respekt. Pokud je člen štábu verbálně napaden takto extrémním způsobem, značí to překročení linie tolerance. Nelze mít pravidla platící pro někoho jinak, než pro ostatní.

2) Tato situace je velice obtížná pro všechny, zvláště pak pro Oisina. Rád bych uvedl, že on nemá na incidentu žádnou vinu. Celou dobu se choval velice profesionálně a jako senior producent bude mít v BBC nadále důležitou roli.

3) Nikdo z nás si samozřejmě nepřál aby se tato situace odehrála. Toto rozhodnutí by nemělo shazovat obrovský přínos Jeremyho pro BBC. Vždy jsem byl velkým fanouškem Top Gearu a považuji Jeremyho za velký talent. Sice opouští BBC, ale jsem si jist, že bude nadále pokračovat v bavení diváků po mnoho dalších let.

BBC se nyní musí soustředit na obnovení TopGearu pro rok 2016. Nebude to lehké a nemá cenu předstírat opak. Požádal jsem Kim Shillinglaw o nalezení nejlepšího způsobu pokračování.

Celé shrnutí lze nalézt zde.

Aktualizace (20.3.2015)

Podpisové archy petice, za přijetí Jeremyho Clarksona zpět do BBC, doručil do BBC muž v kostýmu Stiga jedoucí na tanku.[3] Souběžně byl odeslán email s oznámením WE DID IT! všem co petici podepsali. Neznamená to ovšem nic jiného, než že petici podepsalo více než milion lidí.

Aktualizace (19.3.2015)

BBC dnes zveřejnila další oficiální vyjádření [2] o suspendaci Jeremyho. Týká se informace o průběhu vyšetřování. Aktuálně byly všechny důkazy předány vyšetřovateli (Ken MacQuarrie). Příští týden má předat vyhodnocení incidentu generálnímu řediteli BBC. Do té doby nebude BBC poskytovat žádné další komentáře.

Aktualizace (16.3.2015)

Jelikož do konce vyšetřování se asi žádné oficiální informace nedočkáme, jediné co můžeme je sledovat spekulace. Rád bych upozornil, že níže uvedené odkazy na různé články jsou bulvárního charakteru. Doporučuji je tedy brát s velkou rezervou.

Jeremy Clarkson has backing of Director General as he fights for career at Top Gear inquiry (The Telegraph, Victoria Ward, 15.3.2015)

Osobní vzpomínka: Co jsem zažil, když jsem pracoval pro Top Gear a Jeremyho Clarksona (Forbes.cz, Redakce, 15.3.2015)

Jeremy Clarkson ‚APOLOGISED‘ to BBC bosses over ‚fracas‘ with producer which led to his suspension (ENG, The Daily Mirror, Katy Forrester, 15.3.2015)

Je po všem. Jeremy Clarkson končí, Top Gear je mrtvý (Autoforum.cz, Petr Miler, 14.3.2015)

Jeremy Clarkson dostal padáka z Top Gearu, vysílání je pozastaveno (Auto.cz, Jan Mička, 10.3.2015)

 

Původní článek:

Dne 10.03.2015 v 16.42 vydala BBC oficiální prohlášení [1] o suspendaci Jeremyho Clarksona. V prohlášení bylo pouze uvedeno, že kvůli „rvačce“ s producentem, byl Jeremy během vyšetřování incidentu suspendován. Dále, že další vysílání TopGearu je prozatím zrušeno.

“ Following a fracas with a BBC producer, Jeremy Clarkson has been suspended pending an investigation. No one else has been suspended. Top Gear will not be broadcast this Sunday. The BBC will be making no further comment at this time. „

Toto jsou zatím jediné oficiální informace.

Na webu se objevilo mnoho spekulací a nepřesností. Například tweet ohledně hledání nového moderátora, který je s touto situací spojován s ní absolutně nesouvisí. Ten se týkal Jamesova pozdního příchodu na natáčení.

Taktéž vznikla internetová petice pro záchranu Jeremyho.

Další ověřené informace zatím nejsou dostupné.

V případě dalších nových informací bude tento článek aktualizován ;)